Sax Grzegorz Łapiński

Sax Live Act & Sax Projects

Sax Grzegorz Łapiński

Zleć organizację występu PDF

sax saxlive saxshow

 
Grzegorz Łapiński - multiinstrumentalista (saksofon, fortepian, klarnet), aranżer oraz kompozytor muzyki filmowej i teatralnej.
Obecnie komponuje dla Teatru Polskiego Radia.
W 2019r. Filmy "Jestem Tutaj" w reż. Agata Minowska oraz "We Mnie" w reż. Maria Wider, do których Grzegorz komponował muzykę, zostały nagrodzone w Konkursie Filmów Krótkometrażowych 44 FESTIWALU POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH W GDYNI
Już 5 października 2020r. będzie miała premiera pełnometrażowa realizacja tekstu Iwony E. Rusek w reżyserii Ewy Małeckiej w Teatrze Telewizji pt. „Halo, halo, tu mówi Warszawa”.

Edukację muzyczną pobierał w University of Music and Applied Arts w Wiedniu, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Jako kompozytor oraz producent muzyczny współpracował m.in. w Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem Nowym w Poznaniu, Teatrem Collegium Nobilium w Warszawie oraz Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, a jego muzyka była wystawiana w Polsce, w Austrii oraz w Stanach Zjednoczonych.

Zdobywca pierwszej nagrody na międzynarodowym konkursie kompozytorskim muzyki ilustracyjnej „Sounds of Matter” w Wiedniu, półfinalista konkursu „Cine Film Scoring Competition 2014” w Waszyngtonie oraz laureat ponad 20 konkursów instrumentalnych o zasięgu zarówno ogólnopolskim jak i międzynarodowym.

W latach 2010-2013 saksofonista zespołu Enej, z którym zdobył większość możliwych do zdobycia nagród muzycznych w Polsce oraz zagrał na prawie wszystkich dużych scenach w kraju.

Ponadto jako saksofonista, klarnecista lub pianista współpracował z Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Orkiestrą symfoników Gdańskich oraz Teatrem Muzycznym w Gdyni a kraje w których koncertował to Francja, Anglia, Włochy, Niemcy, Luksemburg, Austria, Szwajcaria, Czechy, Norwegia, Szwecja, Litwa oraz Stany Zjednoczone.

Jest również wykładowcą Wyższej Szkoły Bankowej, gdzie na kierunku Grafika i Multimedia  przybliża studentom aspekty dźwięku w formach audiowizualnych.

Podczas swoich występów poza muzyką taneczną skupia się również na przygotowaniu house’owo-Lounge’owych opracowań muzyki popularnej w wersji z saksofonem lub fortepianem co doskonale uprzyjemnia czas bankietów oraz uroczystych kolacji.


Filmy

Kliknij miniaturkę, aby przejść do filmu video

Tango
Invasion - film music
Live 2017 DEMO
 
Grzegorz & Tamara
Wedding